اویل سپراتور در کمپرسور سیستم های تهویه مطبوع چه نقشی دارد؟

اویل سپراتور

برای بهبود عملکرد کمپرسور و روان سازی قطعات داخلی آن از روغن کمپرسور استفاده می شود. اما استفاده از روغن موجب ورود آن به خط لوله و مخلوط شدن با سیال مبرد می گردد که مشکلاتی را برای سیستم های تبریدی به همراه خواهد داشت و روی عملکرد سیستم تاثیر گذاشته و کارکرد دستگاه را پایین می آورد. از این رو در فرآیند تبریدی از اویل سپراتور استفاده می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با اویل سپراتور و نقش آن در فرآیندهای تبرید آشنا کنیم.

اویل سپراتور چیست؟

اویل سپراتور یا جدا کننده روغن یکی از اجزای مهم سیستم های برودتی می باشد و به صورت صفحه فلزی تولید می گردد. این قطعه دارای سه بخش اصلی بدنه، صفحه فلزی و شناور کننده (فلوتر) می باشد. وظیفه اصلی این قطعه، جدا سازی روغن از سیال مبرد و باز گرداندن آن به کمپرسور می باشد. در سیکل تبرید محل نصب این قطعه در خروجی کمپرسور (خط دهش) بین کمپرسور و کندانسور می باشد که به صورت عمودی نصب می گردد.

اویل سپراتور چه می کند؟

همانطور که می دانید کمپرس کردن یا فشرده کردن گاز مبرد بر عهده کمپرسور می باشد. هنگام فشرده شدن گاز، مقداری روغن حاصل می گردد که به همراه گاز وارد کمپرسور می شود. حین کار مقداری روغن از کمپرسور خارج می گردد که نامطلوب است و باید از این امر جلوگیری شود که با استفاده از اویل سپراتور این کار صورت می گیرد و مانع ورود روغن به لوله های تبرید می گردد.

جدا کننده روغن معمولا در فاصله نزدیکی از کمپرسور و بعد از آن نصب می گردد. ذرات روغن خارج شده از کمپرسور توسط این قطعه جمع شده و مجددا به مخزن کمپرسور باز می گردد. با استفاده از این قطعه هم در میزان روغن مورد استفاده کمپرسور صرفه جویی می شود و هم از ورود روغن به خط لوله پیشگیری می شود.

دلایل نصب جدا کننده روغن در نزدیکی کمپرسور

  • دلیل اول آنکه برای جدا کردن روغن از صفحه فلزی فشار شکن استفاده می شود. در صورتی که فاصله جدا کننده از کمپرسور بیشتر باشد، افت فشار بیشتری بعد از عبور خواهد داشت که موجب کاهش سرعت سیال هنگام عبور می شود. این امر موجب برگشت گاز و مختل شدن سیکل تبرید می شود.
  • مورد دوم اینکه این اویل سپراتور، روغن اضافی را با استفاده از اختلاف فشار به کمپرسور باز می گرداند. پس هرچه جداساز به کمپرسور نزدیک تر باشد، علاوه بر اینکه اختلاف فشار بهتر خواهد بود بلکه نیازی به لوله کشی گسترده در سیستم فرایند نخواهد بود.

ساز و کار اویل سپراتور

همانطور که اشاره شد جدا کننده در فاصله کمی بعد از کمپرسور به صورت عمودی نصب می گردد. توصیه می شود خط لوله تا پیش از رسیدن به این قطعه عایق بندی گردد یا از دستگاه های گرم کننده استفاده شود. این کار موجب حفظ انرژی جنبشی ذرات می گردد.

این قطعه یک جدا ساز فیزیکی می باشد. به این ترتیب که مخلوط سیال مبرد و روغن با سرعت بالایی وارد اویل سپراتور می شود. دیسک درون این قطعه به صورت یک مانع عمل می کند. با برخورد مخلوط سیال با دیسک، ذرات روغن به دلیل وزن بیشتری که دارند روی سطح دیسک باقی می مانند و به طرف پایین سقوط می کنند.  اما چون سیال مبرد به صورت گازی می باشد و وزن کمتری دارد از دیسک عبور می کند. به این ترتیب روغن جدا شده از سیال درون جداکننده جمع می شود. زمانی که حجم روغن به شاخص شناور برسد، شیر تخلیه روغن باز می گردد و به دلیل اختلاف فشار بین جداکننده و مخزن روغن کمپرسور، روغن مجددا وارد مخزن می شود.

نکات مورد توجه در استفاده از اویل سپراتور

  • علاوه بر موارد ذکر شده در استفاده از جداکننده روغن که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و سوخت می شد. این قطعه نیز همانند سایر قطعات در طولانی مدت دچار فرسایش می گردد که نیاز به نگهداری یا تعویض دارد. از این رو برای کنترل کیفیت این قطعه از یک رسیور (سایت گلاس) بعد از خروجی روغن، اویل سپراتور استفاده می شود.
  • دقت داشته باشید جداکننده مناسب انتخاب کنید. قطر لوله خروجی این قطعه باید با قطر لوله خروجی از کمپرسور برابر باشد.
  • حتما برای این قطعه یک چک ولو در نظر بگیرید. چک ولو روی خط لوله و بعد از اویل سپراتور نصب می گردد و مانع بازگشت جریان سیال مبرد می گردد.

جمع بندی

همانطور که در این مقاله صحبت شد اویل سپراتور از اجزای اساسی سیستم های برودتی می باشد که وظیفه جدا کردن روغن از گاز مبرد و بازگرداندن آن به کمپرسور را بر عهده دارد. این کار علاوه بر بهبود عملکرد کمپرسور موجب صرفه جویی در مصرف روغن مورد نیاز کمپرسو می گردد. همچنین فراموش نکنید جداکننده به صورت اصولی نصب گردد و تا حد امکان به کمپرسور نزدیک باشد تا بهترین کارایی را داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با فروشگاه بادبزن