تنظیم حالت گرمایش سیستم‌ تهویه مطبوع در زمستان

تنظیم حالت گرمایش سیستم‌ تهویه مطبوع در زمستان

نیاز به سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب در فصول مختلف سال احساس می‌شود و سیستم‌های تهویه مطبوع یکی از انواع این دستگاه‌ها می‌باشند. یکی از بهینه‌ترین و رایج‌ترین سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی کولر گازی می‌باشد. در سال‌های اخیر به این دستگاه‌ها قابلیت‌های کاربردی بسیاری افزوده شده است که باعث استقبال بیشتر از این سیستم‌ها شده است. یکی از این قابلیت‌ها حالت گرمایش می‌باشد. تا پایان این مطلب بادبزن با ما همراه باشید تا با راه اندازی حالت گرمایش، نحوه تنظیم حالت گرمایش سیستم‌ تهویه مطبوع در زمستان و بسیاری موارد مهم دیگر آشنا شوید.

لازم به ذکر است به دلیل آنکه تنظیمات سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در برندهای مختلف تفاوت چندانی ندارد از این آموزش می‌توانید برای تنظیم حالت گرمایش برندهای مختلف نظیر کولر گازی هیتاچی، گری، توشیبا، دایکین، میتسوبیشی و …. استفاده نمایید.

بررسی حالت گرمایش سیستم تهویه مطبوع

پیش از آنکه برای تنظیم حالت گرمایش سیستم تهویه مطبوع اقدام کنید باید دستگاه را بررسی کنید و از داشتن قابلیت گرمایش آن آگاه باشید. برای بررسی حالت گرمایش می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

  1. مراجعه به دفترچه راهنمای کولرگازی و بررسی آنکه در مدل دستگاه شما حالت گرمایش وجود دارد یا نه.
  2. بررسی توضیحات و مشخصات فنی درج شده روی پلاک یا برچسب کنار پنل داخلی و خارجی، در صورتیکه در بخش مشخصات قدرت، قدرت گرمایش توضیح داده شده باشد یعنی دستگاه شما حالت گرمایش دارد.
  3. تنظیمات روی ریموت کنترل دستگاه نیز بیانگر حالت گرمایش دستگاه هستند.

راه اندازی و تنظیم حالت گرمایش سیستم تهویه مطبوع

بعد از آنکه مطمئن شدید دستگاه شما از حالت گرمایش پشتیبانی می‌کند، زمان راه اندازی سیستم گرمایشی فرا می‌رسد که روند ساده‌ای است. برای اینکار کافیست با استفاده از ریموت دستگاه روی حالت گرمایش قرار دهید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا دستگاه را خاموش کنید.
  2. با استفاده از ریموت تنظیم حالت گرمایش سیستم تهویه مطبوع را انجام دهید. برای اطمینان دست خود را جلوی چشمی ریموت قرار دهید تا حین کار دستگاه روشن نشود.
  3. با استفاده از دکمه MODE یا منو در میان گزینه‌های نمایش داده شده گزینه HATE را انتخاب کنید.
  4. حال با استفاده از گزینه TEMP (دما) درجه گرمایش مورد نظرتان را تنظیم نمایید. 16 خنک‌ترین حالت گرمایش و 30 درجه گرم‌ترین حالت دستگاه است.

توصیه می‌کنیم پیش از قرار تنظیم حالت گرمایش سیستم تهویه مطبوع ،در آغاز فصل سرما ابتدا پنل داخلی و کندانسور (پنل خارجی) دستگاه را توسط سرویس‌کار ماهر سرویس نمایید و فیلترهای دستگاه را تمیز کنید. با این کار دستگاه بازدهی بسیار خوبی خواهد داشت و از گرمای آن لذت خواهید برد. دقت داشته باشید سرویس چنین سیستم‌هایی باید با دقت و به صورت منظم توسط افراد متخصص انجام گردد. متخصصین و سرویس‌کاران اسپلیت ماهر ما در فروشگاه بادبزن بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات اسپلیت LG، اجنرال، گری، هیتاچی، وستن ایر، میدیا و … را به شما عزیزان ساکن تهران ارائه می‌نماید.

چگونگی فعالیت اسپلیت در حالت گرمایش

حالا که با تنظیم حالت گرمایش سیستم تهویه مطبوع آشنا شدیم شاید بد نباشد با نحوه عملکرد آن نیز آشنا شویم. همانطور که می‌دانیم این دستگاه با گاز مبرد کار می‌کند و در حالت گرمایش باید گاز درون کمپرسور گرم شود و سپس توسط شیر چهار طرفه به سمت اواپراتور هدایت شود. پنل داخلی متشکل از لوله‌های مسی و صفحاتی از جنس آلومینیوم می‌باشد که قادر به انتقال گرما به بیرون دستگاه و محیط می‌باشد. در حالت گرما هوای گرمی که به کمپرسور منتقل می‌شود درون این محفظه موجب گرم شدن لوله‌ها و صفحات می‌گردد و به این ترتیب هوای گرم به محیط داخل وارد می‌شود.

معایب حالت گرمایش سیستم‌های تهویه مطبوع

شاید تنظیم حالت گرمایش سیستم تهویه مطبوع ساده باشد و دیگر نیاز به خرید سیستم دیگری نداشته باشید اما استفاده از این دستگاه در حالت گرمایش معایبی هم دارد:

مصرف برق بالا : این دستگاه در حالت گرمایش مصرف برق بیشتری از حالت سرمایش دارد و مهم‌ترین عیب آن محسوب شده و هزینه‌های زیادی در بر خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس بگیرید

WeCreativez WhatsApp Support
👋 سلام؛چطور میتونم کمک کنم؟