نمایش 1–12 از 77 نتیجه

داکت اسپلیت از بهترین برندها با قیمت عالی

داکت اسپلیت


داکت اسپلیت (Ducted split) در واقع از نمونه اسپلیت‌های خانگی هستند که می‌توان آنها را در زمره متداول‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع در جهان دانست.از دلایل اصلی محبوبیت این سیستم‌ها می‌توان به ویژگی‌های منحصر به‌فرد و کارایی بسیار عالی آنها اشاره نمود.

این دستگاه از یک هواساز و یک کندانسور تشکیل می‌شود که با لوله‌های مسی به هم متصل شده‌اند، داکت اسپلیت را می‌توان همان اسپلیت معمولی ( کولر گازی ) دانست که تفاوت‌های بارزی هم با آن دارد.

مزایای استفاده از داکت اسپلیت
 • داکت اسپلیت سیستم لوله کشی را بسیار کاهش داده است که این کار علاوه بر هزینه، زمان عیب یابی را در هنگام رویارویی با مشکل کاهش می‌دهد.
 • قیمت بسیار کمتری دارد.
 • مصرف انرژی نیز در آن کاهش یافته است.
 • حذف لوله کشی‌های اضافی در ساختمان
 • امکان طراحی سیستم متناسب با سردترین وگرمترین مناطق
 • فیلتراسیون هوا توسط فیلترهای قابل شستشو
معایب استفاده از داکت اسپلیت
 • مصرف برق در آن بالاتر می‌باشد.
 • قادر به تمرکز بر روی اتاق یا بخشی نیست و دما در همه قسمت خانه یکسان می‌باشد.
 • دارای صدای آزاردهنده می‌باشد.


انواع داکت اسپلیت

با توجه به سیستم‌های متنوع این سیستم تهویه می‌توان آن را در انواع مختلف زیر خریداری نمود:

داکت اسپلیت معمولی

این دستگاه موتور کمپرسوری دارد که در یک دور ثابت کار می‌کند.

داکت اسپلیت اینورتر

منظور از اینورتر همان استفاده از فناوری دور متغیر می‌باشد که متناسب با نیاز مصرف کننده تغییر می‌کند.


تفاوت دستگاه های اینورتر و معمولی

داکت اسپلیت‌ها به صورت اینورتردار و بدون اینورتر به بازار عرضه می‌شوند که در نمونه اینورتردار آنها، سرعت متغیر برخلاف نمونه‌های بدون اینورتر آنها ثابت است.موتور الکتریکی اتصال داده شده به کمپرسور، در نمونه‌های تک‌دور، در حالت خاموش و یا روشن قرار دارند.

داکت اسپلیت اینورتر با هدف ایجاد هوایی مطلوب، مجهز به سنسوری با قابلیت ارسال سیگنال‌های مرتبط با سرمایش و گرمایش محیط به منظور هدف دور کاری متناسب با بار و نیاز مصرف کننده به قسمت کنترلر موتور الکتریکی است.

میزان برق مصرفی در داکت اسپلیت اینورتر به نسبت دستگاه‌های معمولی بسیار کمتر می ‌باشد. چراکه مجموعه موتور و کمپرسور متصل به آن که گاز مبرد را در مدار به چرخش در می‌آورد، بیش‌ترین انرژی الکتریکی را در دستگاه مصرف می‌کند.

این درحالی است که در داکت اسپلیت معمولی، موتور متصل به کمپرسور، با تمامی توان خود کار کرده و با رسیدن محیط به دمایی مطلوب،موتور الکتریکی خاموش خواهد شد.مجدد با ایجاد تغییرات دمایی در محیط، موتور دوباره با کلیه توان خود، کار خواهد کرد.ولی در داکت اسپلیت اینورتر، موتور در ظرفیت‌های کم‌تر و متناسب با نیاز کار می‌کند، که علاوه بر کاهش مصرف انرژی تعداد دفعات خاموش و روشن شدن دستگاه نیز کاهش خواهد یافت.

اسپلیت اینورتر دارای عمر مفید بیشتر، صدای کمتر، سرمایش و گرمایش سریع تر و مقرون به صرفه می باشد که از مهم ترین مزایای داکت اسپلیت اینورتر می باشد اما نسبت به داکت اسپلیت معمولی دارای قیمت بیشتری می باشد.

چگونگی نصب داکت اسپلیت

برای نصب و راه‌اندازی سیستم‌های داکت اسپلیت قطعا به تیم متخصص و زبده نیاز خواهید داشت.چراکه نصب این سیستم با کانال‌کشی شروع می‌شود.هوای گرم در این مدل دستگاه با استفاده از کویل، که در جلو و یا پشت دستگاه قرار می‌گیرد انجام می‌شود.آب گرم در درون لوله‌های مسی جریان می‌یابد، سپس هوا به واسطه فن موجود در دستگاه جریان می‌یابد. در انتقال هوای گرم نیز همین سیستم اجرا می‌شود.

طرز کار داکت اسپلیت

از تفاوت‌های اصلی این دستگاه با اسپلیت‌های معمولی می‌توان به یونیت داخلی این دستگاه که با عنوان هواساز نیز شناخته می‌شود اشاره نمود که باید به‌صورت توکار نصب شود،و بخش هواساز درون سقف کاذب قرار دارد و هوای سرد یا گرم از طریق لوله ها به اتاق انتقال می‌یابد.

گاز مبرد با هدف ایجاد هوای خنک، در یونیت خارجی دستگاه به حد لازم خنک می‌شود و با عبور از شیر انبساطی به یونیت داخلی دستگاه انتقال داده خواهد شد.پس از آن، کویل‌های یونیت داخلی، گرمای محیط را خواهند گرفت و فن‌های نصب شده در اتاق موظف به انتقال هوای سرد می‌باشند.

در این دستگاه برخلاف اسپلیت‌های معمولی، از برق و کمپرسور در این مرحله استفاده نمی‌شود و گرما در داکت اسپلیت به کمک آب گرم ایجاد می‌شود.آب گرم باعث گرم شدن هوای درون یونیت داخلی شده و سپس هوای گرم توسط لوله‌ها به اتاق‌ها انتقال می‌یابد.

اجزای اصلی داکت

 • دريچه‌های ورود هوا به داخل سالن‌ها
 • يونيت خارجی که در خارج از ساختمان نصب می گردد.
 • يونيت داخلی که در داخل ساختمان و در زير سقف نصب میگردد.
 • لوله کشی ها و اتصالات لوله مسی جهت اتصال يونيت‌هاکانال‌های انتقال هوا به داخل سالن‌ها واتاق‌ها از اواپراتور

در فروشگاه بادبزن سالها تجربه به‌عنوان عرضه‌کننده سیستم‌های تهویه مطبوع از مطرح‌ترین و بهترین برندهای جهان هستیم.قیمت‌های ارائه شده توسط ما نیز بسیار رقابتی و مناسب می‌باشند که با یک استعلام متوجه آن خواهید شد.

تماس بگیرید

WeCreativez WhatsApp Support
👋 سلام؛چطور میتونم کمک کنم؟