Loading...

خدمات خود را سفارش دهید

یکی از مشکلاتی که برای کولر گازی ها و اسپلیت بعد از مدتی کارکرد اتفاق می افتد، کم شدن شارژ گاز یا کم شدن فشار گاز کولر گازی می باشد که در این صورت باید اقدام به شارژ کولر گازی کرد.
در این روش باید توسط کارشناسان مجرب انجام شود. بیشتر دستگاه های تهویه مطبوع، برای عمل خنک کردن و تهویه محیط از گازهای فریونی مانند R22 و R410A استفاده می کنند.
در صورت کمبود این مبردها و یا نبود آن ها در سیستم های تهویه مطبوع نظیر کولر گازی تمامی سیکل تبرید را مختل کرده و مشکلات جدی به بار می آورد.
هر دستگاهی از یک گاز مبرد مخصوص استفاده می کند و در صورت جایگزین کردن گاز مبرد با گاز دیگر، شرایطی مانند تعویض روغن دستگاه باید رعایت گردد.
نوع گاز مخصوص شارژ کولر با توجه به اینکه کولر گازی معمولی باشد یا اینورتر متفاوت است زیرا گاز R22 برای شارژ کولرهای گازی معمولی و گاز R410A برای شارژ کولر گازی های اینورتر یا پرتابل به کار می رود.

چه زمانی باید به شارژ کولر گازی اقدام کرد؟

مطالب زیر به شما کمک می نماید تا بدانید چه زمانی باید کولر گازی را شارژ نمایید.

خنک نکردن کولر گازی

اگر کولر گازی خنک نمی شود یکی از دلایل اصلی آن کم شدن گاز مبرد در آن می باشد که دلیل کم شدن گاز ( نشتی یا…) را بررسی کرده و بعد اقدام به شارژ آن می کنیم.

دیر حس شدن سرمای اولیه

اگر نسبت به قبل اولین سرمای کولر خیلی دیر حس می شود مشکل آن کم شدن گاز کولر می باشد.اما به طور کلی هر زمان که سرمای کولر کم شد مربوط به کم شدن شارژ گاز نمی باشد و بیشتر بعد از 2سال کارکرد این موضوع صادق است .

اگر شارژ کولر گازی به تازگی انجام شود اما بعد از مدت کوتاهی این مشکل وجود دارد دلایل آن عبارت است از:

  •  رادیاتور کولر مشکل داشته و باید سرویس و شستشو گردد.
  • نشتی در اتصالات کولر گازی وجود دارد و باید نشت گیری شود.
  • همچنین ممکن است به خاطر خرابی خازن باشد.

نصب تازه کولر گازی

زمانی که کولر گازی را از شرکت خریداری کرده به اندازه 5 متر لوله، گاز مبرد در داخل سیستم کندانسور محبوس شده است بعد از اتمام نصب کولر گازی به طور کامل، می بایست سیستم را وکیوم کرده و زمانی که از عدم وجود هوا و رطوبت اطمینان حاصل کرده شیر سرویس را باز کنید و گاز را به کل سیستم منتقل کنید.

شارژ کولر گازی

انواع روش های شارژ کولر گازی

شارژ کولر گازی را می توان به روش های مختلفی انجام داد. از جمله:

روش اول: شارژ گاز وزنی با ترازو

شارژ گاز وزنی بهترین . اصولی ترین روش ممکن برای شارژ کولر گازی می باشد. در این روش به کمک ترازوهای مخصوص، گاز مورد نیاز وزن شده و عملیات شارژ گاز انجام می شود.

روش دوم: شارژ گاز اسپلیت آمپری

در این روش براساس میزان آمپری که با اتصال آمپرمتر به کولر حاصل می شود عمل می کند.همان طور که می دانیم هر وسیله الکتریکی دارای یک آمپر مصرفی و یک میزان مصرفی برق می باشد.اگر مقدار گاز موجود در سیستم درست باشد، کارشناسان مجرب در فروشگاه بادبزن میدانند که مقدار عدد آمپر باید چه عددی باشد با اندازه گیری آمپراژ مصرفی کولر، میزان گاز موجود در سیستم تنظیم می شود.

روش سوم: شارژ گاز به وسیله گیج مانوفیلد و جدول دمایی

در این روش کارشناس، دمای هوای اطراف یونیت داخلی و خارجی را به دست آورده و با استفاده از جدول که توسط تولیدکنندگان تهیه می شود میزان فشار گاز مبرد برای دو دما به دست می آید.
سپس با اتصال گیج مانوفیلد شارژ گاز کولر گازی تا رسیدن به فشار موردنظر انجام می شود اما این روش دارای خطاهای بالایی می باشد.
همانطور که از قبل گفته شد شارژ اسپلیت به علت پیچیدگی نیازمند استفاده از نیروهای کارآمد و ماهر می باشد.
فروشگاه بادبزن با به کارگیری افراد متخصص این مشکل را رفع کرده است کافی است شما عزیزان با خدمات پس از فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید.

چه زمانی باید به شارژ اسپلیت اقدام کرد؟

مطالب زیر به شما کمک می نماید تا بدانید چه زمانی باید کولر گازی را شارژ نمایید.

چگونه از کمبود گاز کولر گازی پیشگیری کنیم؟

  • جلوگیری از یخ زدن لوله رفت کندانسور ( لوله نازک )
  • نصب گیج فشار سنج بر روی شیر سرویس و سنجش گاز کولر گازی
  • جلوگیری از برفک زدن فین های اواپراتور در حالت سرمایش کولر

دسته بندی محصولات