اکومولاتور و وظیفه آن در کولر گازی

اکومولاتور و وظیفه آن در کولر گازی

یکی از مهم ترین اجزای چیلرها، کولرهای گازی و سردخانه ها اکومولاتور می باشد که در شرایط محیطی با دمای پایین کار می کند. در این مقاله به بررسی اکومولاتور و همچنین بررسی وظیفه آن می پردازیم.

اکومولاتور چیست؟

اکومولاتور به معنای جمع کننده یا انباشت می باشد که به آن در سیکل تبرید کولر گازی مایع شکن نیز گفته می شود. این قطعه در سیکل تبرید مایع مبرد ورودی به کمپرسور را جمع می کند. در کلیه سیستم هایی که دارای کمپرسور روتاری می باشند و سیستم هایی که خطر ورود مایع به کمپرسور وجود دارد، استفاده از این قطعه الزامی می باشد. در کمپرسورهای روتاری، هنگام ورود مبرد به کمپرسور عمل فشرده سازی بی درنگ آغاز می گردد و در صورتی که مبرد مایع وارد کمپرسور شود، خطر شکستن سوپاپ ها و روتورها وجود دارد.

محفظه روغن در کمپرسورهای پیستونی و اسکرال، نقش مایع شکن را بازی می کند. اگر مقداری مایع وارد کمپرسور شود، در پوسته کمپرسور جمع شده و به دستگاه آسیب نمی زند. اما اگر بیش از حد مایع در محفظه روغن جمع شود، در عملکرد سیستم مشکلات زیادی ایجادخواهد کرد.

نصب اوکولاتور

مایع شکن در بخش خط مکش کمپرسور (Suction Line)  و بعد از فیلتر ساکشن نصب می گردد. زیرا ورود مواد خارجی و زائد باعث گرفتگی و از کار افتادن این قطعه می شود. همچنین یک انشعاب جهت برگشت روغنی که در آن به دام می افتد نیز دارد زیرا در صورت عدم وجود این انشعاب به سرعت روغن زیادی در آن جمع خواهد شد و این قطعه ناکار آمد می شود.

وظیفه اکومولاتور چیست؟

وظیفه اصلی مایع شکن در سیکل تبرید کولر گازی می باشد. این قطعه مانع ورود مایع مبرد به درون کمپرسور در زمان راه اندازی و یا در حین کار سیکل می شود. در صورتی که مایع وارد اواپراتور شود، وظیفه مایع شکن این است که، مایع را در خود نگه دارد تا تبخیر شود. وظیفه مایع شکن کمک به تبخیر مایع می باشد و باید اجازه داشته باشد وظیفه اصلی خود را به خوبی انجام دهد تا مایع به درون کمپرسور راه نیافته و موجب آسیب آن نگردد.

در حالت استاندارد حجم اکومولاتور حداقل باید برابر 50% کل شارژ سیستم طراحی شود. دقت داشته باشید که مایع شکن به طور کامل مانع ورود مایع به درون کمپرسور نخواهد شد اما با طراحی مناسب و انتخاب حجم صحیح، می تواند سیکل تبرید را در برابر خط ورود مایع به درون کمپرسور محافظت کند.

نحوه کار :

یک سیستم تهویه مطبوع باید به گونه ای طراحی شود که بین راندمان مناسب برای خنک کردن کمپرسور و اجتناب از بازگشت مایع درون آن تعادل وجود داشته باشد در غیر اینصورت احتمال خرابی کمپرسور افزایش می باشد.

زمانی که اواپراتور برفک زدایی (دیفراست) انجام می دهد احتمال ورود مایع به درون کمپرسور افزایش می باشد و موجب ایجاد تنش در کمپرسور می شود. تست های آزمایشگاهی و عملی نشان داده است که وجود اکومولاتور در خط مکش از وجود آسیب جلوگیری می نماید.

مایع شکن در حین سیکل گرمایش مانند یک ریسیور عمل می کند و زمانی که سیستم به علت شارژ زیاد نامتعادل شده و مایع مبرد اضافی در سیستم وارد شده، مایع را ذخیره کرده و در صورت نیاز، مبرد را رها می کند و به کمپرسور تغذیه می نماید. علاوه بر این اکومولاتور به طور موثری می تواند دمای کارتر را در محدود مناسبی نگه دارد.

نتایج حاصل بر روی مایع شکن ها

آزمایشات نشان داده اند که اکومولاتورهای موجود در بازار قادرند حجم زیادی از مایع ورودی را نگه دارند. همچنین اکومولاتورهای تولید شده برای چیلر ها دارای اریفیس هایی در سایز 0.625 ~ 0.125 اینچ برای برگشت روغن می باشند.

همچنین آزمایشات انجام شده روی اریفیس های مایع شکن در اندازه 0.4 ~ 0.50 اینچ نشان داده هنگامی که کمپرسور با حداکثر ظرفیت کار می کند، قادر به رد کردن روغن می باشد.

نتایج حاصل از تجارب و تست های آزمایشگاهی نشان می دهند که اکومولاتورهای با سایز ارفیس برگشت روغن، 0.40 تا 0.50 اینچ قادرند به میزان زیادی از کمپرسور حفاظت نمایند. علاوه بر این استفاده از تجهیزاتی همچون بفل (baffle) و ورودی غیر مستقیم به کمپرسور برای سوپرهیت بودن مبرد و عدم بازگشت مایع و وجود صافی مکش قادرند از ارفیس محافظت نمایند و موجب افزایش راندمان آن شوند.

همچنین آزمایشات روی تجهیزات سرمازای گوناگون نشان می دهند، استفاده از مایع شکن با سایز اریفیس کوچک بی تردید برای سردخانه ها و تجهیزات دارای دیفراست (برفک زدایی) در جهت محافظت بیشتر، کاراتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با فروشگاه بادبزن