فیوز کولر گازی و دلایل پریدن آن

فیوز کولر گازی و دلایل پریدن آن

سیستم‌های سرمایشی نظیر کولر گازی در فصل گرما بصورت مداوم روشن می‌باشند و به دلیل بالا بودن دمای محیط، کابل‌ها و سایر قطعات دستگاه بیش از حد طبیعی گرم می‌شوند از این رو احتمال خرابی قطعات افزایش یافته و در صورت استفاده مکرر از آنها از کارکرد طبیعی خود خارج می‌شوند. از این رو برای حفاظت از دستگاه و قطعات، قطعه‌ای به نام فیوز درون دستگاه تعبیه شده است تا با قطع برق دستگاه و خاموش نمودن آن، مانع آسیب دیدن سیستم تهویه گردد. از این جهت در این مطلب بادبزن تصمیم گرفتیم با ساز و کار این قطعه و دلایل پریدن آن بیشتر آشنا شویم..

فیوز چیست؟

فیوز (fuse)، قطعه و وسیله‌ای حفاظتی می‌باشد که در مدارهای الکتریکی و الکترونیکی مورد استفاده قرار گرفته و از آن‌ها در برابر افزایش غیر مجاز جریان الکتریکی حفاظت می‌کند. در صورتی که جریانی بیشتر از جریان نامی از این قطعه عبور کند، فیوز با قطع جریان الکتریکی واکنش نشان داده و با قطع جریان از آسیب دیدن سایر قطعات جلوگیری می‎‌نماید.

فیوز کولر گازی

فیوز تعبیه شده در این دستگاه برای عبور تمام جریان مورد نیاز کمپرسور، فن واحد خارجی و فنل پنل کاربرد دارد. اسپلیت‌ ها دارای یک fuse شیشه‌ای درون پنل می‌باشند که روی برد الکتریکی دستگاه تعبیه شده است. برد الکتریکی پنل در بخش پشتی که سیم‌های رابط وارد پنل می‌شوند، نصب شده است. در صورت سوختن این قطعه روی بردالکتریکی، دستگاه روشن نخواهد شد.

نقش fuse در سیستم‌های تهویه مطبوع

کاربرد فیوز در سیستمهای سرمایشی، حفاظت از سایر قطعات در برابر ولتاژ زیاد ورودی به دستگاه می‌باشد. برق ورودی دستگاه ابتدا از فیوز گذشته و سپس به ولتاژ مورد نیاز دستگاه می‌رسد. لازم به ذکر است در بیشتر مواقع در صورتی که ولتاژ بالا رفته باشد یا به عبارتی اضافه بار (overload) رخ دهد، رشته‌های فیوز آب شده و با قطع جریان برق مانع آسیب دیدن سایر قطعات می‌گردد.

دلایل سوختن fuseچیست؟

برخی از عواملی که موجب سوختن فیوز سیستم‌های تهویه مطبوع می‌شوند به شرح زیر می‌باشد:

  • نوسانات برق ورودی یکی از دلایل سوختن این قطعه می‌باشد که با تعویض fuse شروع به کار می‌کند. در صورتی که خرابی قطعات برد عامل سوختن این قطعه باشد، با تعویض مجدد و اتصال به برق احتمال سوختن فیوز وجود دارد.
  • عدم استفاده از fuse با کیفیت و مناسب برای دستگاه، دلیل سوختن این قطعه می‌باشد. استفاده از فیوز متناسب با ظرفیت دستگاه بسیار اهمیت دارد.

دلایل پریدن فیوز سیستم خنک کننده

در صورتی که گریدن fuse دستگاه مکررا رخ دهد، می‌تواند به دلیل وجود مشکل در سیستم خنک کننده باشد. از این رو توصیه می‌شود بجای تعویض fuse به بررسی دستگاه و یافتن دلیل اصلی بپردازید. در ادامه  به معرفی چند دلیل اصلی پریدن فیوز می‌پردازیم:

کثیفی فیلتر

در صورتی که فیلتر دستگاه کثیف باشد، کولر به سختی کار می‌کند و قادر به انتقال هوای خنک به برون نمی‌باشد و این امر موجب داغ شدن قطعات داخلی دستگاه می‌گردد. با داغ شدن قطعات، سیستم سرمایشی فشار زیادی حمل کرده و به درستی کار نخواهد کرد و این امر موجب پرش ناگهانی fuse می‌گردد.

خرابی فن دستگاه

زمانی که فن دچار مشکل شود، دستگاه به سختی فعالیت کرده و فشار زیادی را تحمل خواهد کرد. در چنین حالتی با گرم شدن اسپلیت، فیوز به صورت ناگهانی می‌پرد.

پریدن فیوز به دلیل عمر بالای دستگاه

عمر بالای دستگاه عاملی برای پریدن این قطعه می‌باشد. چراکه در دستگاه مدت زمان زیادی کار کرده و بیشت رقطعات آن فرسوده شده است. از این رو دستگاه فشار زیادی تحمل کرده و به دلیل پاسخگو نبودن fuse دستگاه می‌پرد.
بالا بودن عمر کولر گازی

کاهش گاز مبرد

در صورت کاهش گاز مبرد، دستگاه قادر نیست دمای محیط را به میزان تنظیم شده تموستات برساند و با افزایش فشار دستگاه، فیوز می‌پرد.

ایجاد مشکل در خازن

خازن وظیفه تنظیم ولتاژ ورودی به سیستم خنک کننده را انجام می‌دهد و در صورت سوختن خازن، fuse کاملا از کار می‌افتد و قادر به فعالیت نخواهد بود.

خرابی کمپرسور

در صورتی که کمپرسور کار خود را به صورت اصولی و صحیح انجام ندهد و دچار نقص شده باشد، فیوز می‌پرد.

اختلال در جعبه تقسیم

در برخی موارد بروز مشکل در جعبه تقسیم ساختمان موجب پریدن فیوز گرد. در چنین حالتی برق انتقالی از جعبه تقسیم به فیوز دارای ولتاژ مناسب نبوده از این رو fuse دستگاه هنگام کار می‌پرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

error: Content is protected !!
Open chat